Tagasi

Kas MTÜ võib taotleda erakorralist laenu või saada käendusi

Mittetulundusühistutele (edaspidi MTÜ) erakorralist laenu ja käendust SA KredEx pakkuda ei saa.

SA KredEx tegutseb Ettevõtluse toetamise ja laenude riikliku tagamise seaduse (edaspidi ETS) alusel. ETS-i kohaselt on riikliku tagatise saajad Eestis äriregistrisse kantud ettevõtjad. Äriseadustiku kohaselt on ettevõtja äriühing või füüsiline isik, kes pakub oma nimel tasu eest kaupu või teenuseid ning kellele kaupade müük või teenuste osutamine on püsiv tegevus. Äriühing on täisühing, usaldusühing, osaühing, aktsiaselts ja tulundusühistu. Täiendavalt on MTÜ registreeritud formaal-juriidiliselt teises registris – mittetulundusühingute ja sihtasutuste registris.

MTÜ ei ole välistatud aga Maaelu Edendamise Sihtasutuse sihtgrupi hulgast. Vahendid erakorralise toe pakkumiseks on Valitsus eraldanud ka Maaelu Edendamise Sihtasutusele.

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.